Władca pierścieni dwie wieże 2

Blog o trylogii fantasy Tolkiena

Recenzja władca pierścieni dwie wieże

Recenzja władca pierścieni dwie wieże

Nie da się się ukryć, że książki J.R.R. Tolkiena słyną z dość skrajnych opinii. Władca Pierścieni Dwie Wieże jest to drugi z sześciu tomów całej serii. Jednakże tom ten został podzielony na dwie księgi. W pierwszej księdze opisane są dalsze losy Merry’ego i Pippina, poznajemy także historię Legolasa, Aragorna i Gimliego. Z kolei w drugiej księdze opisane są trudności znanego już Frodo i Sama, do których przyłączył się Gollum, i we trójkę ruszają do Mordoru. Celem ich wyprawy jest w rzeczy samej zniszczenie pierścienia, a co za tym idzie – pokonanie władcy ciemności. Jest to bezsprzecznie bardzo ciekawa księga, od której ciężko się oderwać. 

Władca pierścieni dwie wieże (nowość i bestseller) “Zdrada Isengardu” – wejdź do krainy magii 

Z pierwszej księgi drugiego tomu książek Władca Pierścieni możemy dowiedzieć się jakie są dalsze lody Merry’ego i Pippina, którzy zostali porwani przez nie znaną dotąd watahę orków, o nazwie Uruk-hai. Jeżeli natomiast chodzi o historię Legolasa, Gimliego i Aragona, to udają się oni do lasu Fargon, aby odnaleźć Gandafla Białego, który powstał po śmierci Gandalfa Szarego. W tej księdze J.R.R. Tolkien opisał szereg walk i potyczek, a także dołączane wielu nowych pozytywnych bohaterów. Jedną z najciekawszych walk jest walka armii Aragorna z orkami pod przywództwem Sarumana. Kolejną bardzo ciekawą potyczką jest bitwa stoczona w Isengardzie, w której uczestniczyli enty, które przybierają wygląd wielkiego drzewa. Plusem tej księgi jest fakt, że pomimo tylu wątków i zwrotów akcji, została ona spójna i klarowna. 

Władca Pierścieni Dwie Wieże “Powrót do Mordoru” czyli druga księga tomu drugiego

W tej księdze autor skupił się na opisaniu przygód Frodo i Sama. Brakuje w niej aż tylu ciekawych zwrotów akcji, które Tolkien zafundował nam w “Zdradzie Isengardu”, niemniej jednak możemy się z niej dowiedzieć wiele cennych informacji. Warto także wspomnieć, że księga ta opisuje postać Golluma, który jest opętany mocą pierścienia, w związku z czym notorycznie poszukuje skarbu. Frodo i Sam sprytnie zwerbowali go do swojej tułaczki, przez co w dalszą drogę wyruszają już we trójkę.